انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

[ad_1]

remove nail polish 01 انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

بهترین روش پاک کردن لاک ناخن

بهترین و ساده ترین روش پاک کردن لاک ناخن

استفاده از استون است ولی اگر استون در دسترس ندارید روشهای زیاد دیگری برای پاک کردن لاک ناخن وجود دارد.

استفاده از لاک ناخن یکی از روش های زیباسازی دستها است که بین خانم ها طرفدار زیادی دارد و حتی برخی پا را فراتر گذاشته و لاک ناخن را جزو استایل خود به حساب آورده و سعی در ست کردن آن با سایر رنگ های استفاده شده در استایل خود دارند.

ساده ترین و پیش پا افتاده ترین روش پاک کردن لاک ناخن استفاده از استون یا پدهای لاک پاک کن موجود در بازار است. البته خانم هایی که زیاد از لاک استفاده میکنند دل خوشی از استون ندارند چون استفاده زیاد استون میتواند منجر به خشکی و شکنندگی ناخن ها و خشک شدن پوست اطراف ناخن شود. البته استون های حاوی روغن محافظت کننده ناخن و اسانس های متفاوت در بازار موجود است که اثر خشک کننده استون خالص را ندارند و باعث خشکی پوست اطراف ناخن نمیشود.

به هر حال اولین توصیه ما برای خانم هایی که علاقه ای به استفاده از استون ندارند، استفاده از پدهای لاک پاک کن موجود در بازار است که مانند استون منجر به خشکی پوست و ناخن نمیشوند و معمولا معطر بوده و در ترکیب آن ها روغن های محافظت کننده از پوست و ناخن وجود دارد و استفاده از آن ها بسیار ساده و بدون کثیفی است.

این دو روش قوی ترین و ساده ترین روش برای پاک کردن لاک ناخن در کمترین زمان ممکن است.

بیشتر بخوانید:  رنگ کردن مو به روش حرفه ای ها

به خاطر داشته باشید بعد از تمیز کردن لاک ناخن حتما دستها را تمیز شسته و با مرطوب کننده یا روغن های طبیبعی مثل روغن زیتون یا نارگیل دستها و ناخن ها را چرب و  مرطوب نمایید.

در ادامه مقاله سایر روش های خانگی برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون را با هم بررسی میکنیم :

remove nail polish 02 انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن با لاک قدیمی

پاک کردن لاک ناخن با لاک قدیمی

از لاک های قدیمی که استفاده نمیکنید هم میتوانید برای پاک کردن لاک فعلی استفاده کنید، روی ناخن ها یک لایه لاک یا تاپ کوت معمولی بکشید و بلافاصله با دستمال حوله ای روی ناخن بکشید تا لاک روی ناخن تمیز شود البته ممکن است 2 تا 3 بار مجبور به تکرار این روش شوید تا روی ناخن ها کاملا تمیز شود.

remove nail polish 03 انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن با خمیردندان

پاک کردن لاک ناخن با خمیردندان

بهتر است خمیردندانی انتخاب کنید که سفید رنگ و حاوی اتیل استات باشد.

با یک تکه پنبه یا مسواک ، مقداری خمیر دندان روی ناخن بمالید و این کار را تا زمانی که لاک کاملا پاک شود ادامه دهید.

پس از تمیز شدن لاک دست ها را با آب ولرم شسته و روی ناخن ها و دستها کرم نرم کننده بزنید.

پاک کردن لاک ناخن با اسپری بدن و اسپری مو

روی ناخن اسپری کنید و به سرعت با پنبه لاک ها را پاک کنید.

اسپری مو خیلی سریعتر از اسپری بدن خشک میشود بنابراین  باید سرعت عمل داشته باشید.

پاک کردن لاک با الکل

الکل ایزوپروپیل و محصولات حاوی الکل یا اتیل گلیکول یکی از بهترین مواد برای پاک کردن لاک هستند. هر چه الکل موجود در این محلول ها غلیظ تر باشد لاک های شما اسانتر پاک میشود.  محصولات حاوی الکل که میتوانید برای پاک کردن لاک استفاده کنید عبارتند از : عطر، ضد عفونی کننده دست، ضد عفونی کننده سطوح ، دئودورانت و …

بهتر است به مدت 20 دقیقه ناخن ها را در آب گرم خیس کنید سپس با یک تکه پنبه آعشته به ضد عفونی کننده دست، ناخن ها را مالش دهید تا لاکشان تمیز شود.

پاک کردن لاک ناخن با آب گرم و پارچه

حدود 25 دقیقه انگشتان را در کاسه آب گرم قرار دهید تا لاک نم بکشد سپس با پارچه خشک رویشان بکشید تا لاک تمیز شود. این روش روی اکثر لاک ها موثر است.

بعد از نم کشیدن لاک در آب گرم میتوانید با کمک یک خلال دندان تکه های باقیمانده لاک روی ناخن را جدا کنید.

remove nail polish 04 انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن با سرکه و آبلیمو

پاک کردن لاک ناخن با محلول لیمو و سرکه

1 قاشق آبلیمو و 1 قاشق سرکه را با هم ترکیب کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه انگشتان را در آب گرم بخیسانید سپس با پنبه ای که به محلول سرکه و آبلیمو آغشته شده روی لاک بکشید تا تمیز شود.

دو واحد آب اکسیژنه را با یک واحد آب گرم مخلوط کرده و ناخن ها را به مدت 10 د قیقه در آن قرار داده سپس با سوهان لاک را از ناخن جدا کنید. البته آب اکسیژنه برای پوست خورنده است و بهتر است از این روش  به صورت مکرر استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:  اسکین کر چیست و چه فوایدی دارد؟

پاک کردن لاک ناخن با تینر

تینر حلال بسیار قوی و فرار است بنابراین فقط در محلی که گردش هوای کافی دارد می توانید برای تمیز کردن لاک ناخن از تینر استفاده کنید.

remove nail polish 06 انواع روشهای پاک کردن لاک ناخن

پاک کردن لاک ناخن ژله ای

پاک کردن لاک ناخن ژله ای

پاک کردن لاک ناخن ژله ای کمی سخت تر و زمان بر تر از لاک ناخن معمولی است و حتما باید از استون خالص برای این منظور استفاده کنید. یک ورق فویل را به صورت مربعی برش زده و  گلوله هایی از پنبه را به اندازه روی ناخن جدا کرده داخل استون بزنید و روی ناخن قرار داده با فویل دور انگشت بپیچید تا گلوله پنبه روی ناخن ثابت بماند. حدود 10 تا 15 دقیقه بعد ناخن ها را چک کنید و با کمک یک خلال دندان لاک ژله ای نم کشیده را از روی ناخن جدا کنید اگر هنوز قسمت هایی از لاک ژله ای روی ناخن باقی مانده بود دوباره به مدت 5 دقیقه گلوله پنبه ای را رویش گذاشته دورش فویل بپیچید.

پاک کردن لاک ناخن کاشت

برای پاک کردن لاک ناخن کاشت نباید از استون استفاده کنید، استون حلال مواد استفاده شده کاشت ناخن است.

بهتر است ابتدا با سوهان سطح لاک را کمی سوهان بکشید تا لایه محافظ روی لاک برداشته شود و سپس با استفاد ه از پد لاک پاک کن، لاک ناخن کاشت را تمیز کنید.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

روشهای خانگی پاک کردن رنگ مو

[ad_1] روشهای پاک کردن رنگ مو روش سریع و صحیح پاک کردن رنگ مو در …