آموزش پاک کردن سیرابی

[ad_1]

%name آموزش پاک کردن سیرابی

تمیز کردن سیراب و شیردان

سیرابی یکی از مقوی ترین غذاهایی است که از قدیم در ایران باب بوده است. اگر سیرابی تمیز شده شود بعد از پخت بسیار خوشمزه می شود. و اگر تمیز شسته نشود اصلا خوشمزه نمی شود. در ادامه یکی از بهترین و ساده ترین روش های پاک کردن سیرابی و شیردان را آموزش داده ایم.

برای تمیز کردن سیرابی، ابتدا آن را برش بزنید تا به شکل پوست صافی در بیاید تا به راحتی بتوانی آن را تمیز کنید. اجازه بدهید آب جوش بیاید، سپس آب جوش را داخل قابلمه ای که سیرابی داخل آن جا می شود بریزید سیرابی را سریع داخل آب جوش قرار بدهید به صورتی که تمام قسمت های سیرابی آب جوش باشد بعد از گذشت 1-2 دقیقه سیرابی را از داخل آب جوش بیرون بیاورید و با چاقو روی آن بکشید تا پرزهای سیرابی کنده شود. اگر قسمت هایی از آن باقی ماند باز داخل آب جوش قرار بدهید و باز با چاقو روی آن بکشید تا کاملا سفید و تمیز شود.

%name آموزش پاک کردن سیرابی

آموزش پاک کردن سیرابی

بیشتر بخوانید:  انواع پنیر و چگونگی استفاده از آنها

بعد از اینکه روی سیرابی تمیز شد به سراغ داخل آن بروید، برای شستن داخل سیرابی باید زیر شیر آب این کار را انجام بدهید به این صورت که آب را کم باز کنید و روی پوست داخل آن دست بکشید. تمام ضایعات و کثیفی های آن را جدا کنید. به صورتی که سفید و تمیز شود.

در اکثر مواقع سیرابی را با شیردان بفروش می رسانند. برای تمیز کردن شیردان از یک طرف آن را برش بزنید و تمام کثیفی های آن را دور بریزید و زیر آب آن ها را بشویید داخل شیردان به صورت لایه لایه می باشد با دست لایه ها را تکان بدهید و تمام اطراف آن را تمیز بشویید. بین آن ها کثیفی باقی نماند و بیرون آن را هم زیر آب کاملا تمیز بشویید.

بیشتر بخوانید:  روش های پخت سریع حبوبات

اگر سیرابی و شیردان تمیز شسته نشود هنگام پخته شدن بو و مزه ی بدی می گیرد.

%name آموزش پاک کردن سیرابی

نحوه شستن سیرابی

بعد از شستن سیرابی می توانید آن را داخل نایلون فریزری بگذارید و در فریزر نگهداری کنید و در زمان مورد نظر آن را بپزید.

طرز پخت سیرابی :

برای پخت سیرابی ابتدا آن را داخل آب قرار بدهید و اجازه بدهید چند دقیقه داخل آب بجوشد سپس آب آن را خالی کنید و داخل زودپز یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید و با کمی روغن تفت بدهید زمانی که پیازها سبک شدند سیرابی را به آن ها اضافه کنید و بعد آب جوش و نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به آن اضافه کنید دقت کنید آب آن کم نباشد زیرا حدود 2-3 ساعت به آن اجازه بدهید تا به آرامی بپزد. و بعد از این زمان آن را تست کنید اگر پخته بود نمک آن را بچشید اگر لازم بود باز به آن نمک اضافه کنید. اگر نپخته بود باز به آن اجازه بدهید تا بپزد. مدت زمان پخت با هم متفاوت است.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با انواع ماسوره های قیف

بعد از پخت سیرابی ها را خرد کنید و با لیموترش تازه نوش جان کنید.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

ترفندهایی برای آشپزی آسان

[ad_1] ترفندهای آشپزی آسان اگر کمی شور و شوق و خلاقیت به خرج دهید در …